¨

Kam na lyže v okolí Dřevěnky

Nejbližší krkonošské skiareály.

Skiareál Herlíkovice
Lyžařský areál Herlíkovice-Bubákov se nachází kousek za Vrchlabím ve směru na Špindlerův mlýn. Zahrnuje celkem 12 kilometrů sjezdovek všech kategorií obtížnosti, které obsluhují dvě čtyřsedačkové lanovky a 5 vleků. Nejdelší cesta čeká cestující 1440 metrů dlouhé lanovky na Žalý.

Skiareál Mladé Buky
Středisko Mladé Buky se rozkládá nedaleko Trutnova a cílí především na rodiny s dětmi. Je zde přes 5 km sjezdových tratí na modrých a červených sjezdovkách obsluhovaných čtyř a třísedačkovou lanovou dráhou i šesti vleky včetně těch pro nejmenší.

Skiareál Ski Family
Lyžařský areál Ski Family se nachází v lokalitě Dolní Dvůr a jak již název napovídá, soustředí se na rodiny s dětmi. K dispozici je zde celkem 8 sjezdovek, z toho dvě jsou velmi krátké a určené dětem. Celková délka sjezdových tratí činí 1450 m. Včetně dětských je zde 6 vleků

Skiareál Strážné
Skiareál Strážné patří mezi menší, avšak výborně vybavené areály. Celkem zde návštěvníci naleznou čtyři sjezdovky v kategoriích modrá, červená i černá o délce 300 až 500 m. Obsluhuje je celkem šest vleků. Celková délka sjezdových tratí jsou necelé 2 km. V areálu je také mírný cvičný svah s dětským vlekem.

Skiareál Špindlerův Mlýn
Špindlerův Mlýn je nejznámějším krkonošským střediskem a tomu odpovídají i možnosti, které lyžařům nabízí. Celý areál čítá 27 km sjezdovek, na kterých se lze dopravovat na 6 lanovkách a 11 vlecích. Spektrum sjezdovek sahá od dětských až po ty černé, včetně té s certifikací FIS World Cup.

SkiResort Černá Hora - Pec
Největší lyžařský resort v České republice sestává celkem ze šesti areálů, kterými jsou Černá hora/Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Celkem resort nabízí téměř 50 km sjezdových tratí, 8 lanovek a 41 vleků různých typů. To vše mohou návštěvníci využívat na jeden skipas.

Více najdete v článku Okolí dřevěnky nebo v článku Kde lyžovat v Krkonoších.